czwartek, 6 października 2011

Jak czuć się dobrze we własnym ciele?

Mam nadzieję, że nie macie większych problemów jeśli chodzi o akceptację samej siebie. Każda z nas jest piękna, tylko trzeba to w sobie odkryć. Czasem wystarczy zmienić makijaż, odstawić okulary, nosić soczewki, przejść na lekką dietę czy częściej się uśmiechać. Oto kilka spraw, które pomogą Wam jeszcze lepiej czuć się we własnym ciele.

Pierwszy punkt to RUCH. Nawet jeśli odczuwacie zmęczenie po całym dniu w szkole czy pracy, warto przegonić go i pójść na spacer do parku czy lasu. Możemy zabrać koleżankę i wybrać się pobiegać, pójść na rolki, rower, w zimę na sanki, na kulig. Chodzi o to, aby nie siedzieć codziennie przed komputerem i zażywać tabletki na odchudzanie. Najlepiej oduchudzamy się robiąc coś. Podczas nic nie robienia, nie dzieje się nic, a gdy robimy coś, zawsze spalają się kalorie np. Śpiewanie - 122 kcal, taniec 400 kcal, odkurzanie 150 kcal, schodzenie ze schodów - 364 kcal, zmywanie naczyń - 144 kcal, zamiatanie podłogi - 169kcal.
Możemy także wybrać się na zajęcia fitness do pobliskiego fitness clubu, hotelu. Takie zajęcia mogą kosztować nawet 10zł za 60 minut ćwiczeń! Sama chodzę na takie ćwiczenia i jest naprawdę super ;) Osobiście chodzę na step oraz na płaski brzuch. Nie dałam rady być jeszcze na body sculp. Bardzo podobał mi się stretching - inaczej rozciąganie, ale niestety już takich zajęć u mnie nie ma...

Drugą sprawą jest jedzenie. Przyjemności, słodkości, fast foody - owszem, ale rzadko. Postawmy na pierwszym miejscu owoce, gotowane warzywa, gotowane mięso, orzechy, mleko. Nie zapominajmy pić przynajmniej kilka kubków dziennie wody. Dobrze jest oczyścić rano organizm z toksyn popijając jedną szklankę wody np. z plasterkiem cytryny.

Bardzo ważny jest sen. Musimy spać przynajmniej 8 godzin, aby być wyspanym. Jeśli mamy kłopoty z zasypianiem warto wypić przed snem szklankę ciepłego mleka.

Super zmianą jest zmiana fryzury! Ostre ścięcie, zmiana koloru włosów, wyprostowanie, skręcenie to naprawdę bardzo pożyteczne zmiany, które potrafią zmienić wygląd osoby prawie całkowicie. Warto poszukać miejsca w naszym mieście, gdzie jest stylista fryzur, który dobierze ją idealnie do naszego wyglądu. Wypłowiałe, nie podcięte czy bez koloru i wyrazu włosy - OUT.

To tylko kilka ze sposobów, dołączam do nich UŚMIECH :)