poniedziałek, 15 sierpnia 2011

Żele do mycia twarzy.

Chciałabym krótko rozróżnić Wam dwa typy płynów do mycia twarzy. Jest ich naprawdę dużo, to jaki wybierzecie zależy od Was, możliwości finansowych, ale przede wszystkim od Waszej skóry. Nie jestem w stanie Wam tego wybrać i pokazać wszystkich żeli, ale chciałabym żebyście zauważyły, że są tak naprawdę dwa typy: żel do mycia twarzy oraz żel peeling. Czym to wszystko się różni?

Taki żel peeling zawiera twarde drobinki, które usuwają nam martwy naskórek. Wiemy, że peelingi warto właśnie dlatego robić. Używając go codziennie mamy sprawę załatwioną. Ja osobiście uwielbiam taki peeling do codziennego mycia twarzy, gdyż myjąc ją naprawdę czuję, że wszystkie brudy złażą. Ważne jest to, aby posmarować dobrze później skórę twarzy. Musimy też pamiętać, żeby nie używać peelingów po opalaniu się, gdy skóra jest zaczerwieniona, możemy tylko zrobić sobie krzywdę.

Drugi typ to zwykły żel do mycia twarzy. Odkąd zaczęłam używać żeli peelingów nie umiem się do takiego przekonać. Nie czuję, że myję buzię, a konsystencja jest na tyle słaba, że przecieka przez palce.

Ja więc polecam do wypróbowania właśnie żelo-peelingu, który naprawdę działa. Nie musi być ten co ja mam, sama używam naprawdę różnych i nie robię teraz opisu tego żelu, chciałam tylko zwrócić uwagę w różnicy między takimi płynami do mycia twarzy.