niedziela, 6 stycznia 2013

Contratubex i Kwas Hialuronowy i ich działanie, efekty.

Jeśli masz blizny, ranki, wypryski, otarcia, blizny także po poparzeniach, potrądzikowe to ta notka jest właśnie dla Ciebie. Jaki jest najlepszy krem na blizny? Jak przyspieszyć gojenie się blizn, ran? Co zrobić, żeby blizna "zniknęła"? Odpowiedź znajdziecie poniżej. Mam dla Was dwa najlepsze kosmetyki, które idealnie nadają się do takich problemów.

Do czego ja używam Contratubex?
Przede wszystkim maść żelowa Contratubex jest najlepsza na blizny. Kupiłam ją na bliznę na nodze i tam, gdzie jej używałam zniknęło 80%. Później niestety ją zgubiłam i zanim kupiłam nową, zaczęłam używać nie schodzi już tak łatwo. Najlepiej jej używać jak najwcześniej! Używam jej codziennie, także do jakiś zmian skórnych na twarzy. Pamiętajcie, że nie można jej używać na otwarte rany.

Do czego używam Kwas Hialuronowy?
O kwasie pisałam tutaj- mnóstwo informacji. Nie pisałam jego recenzji, ale dziś dowiecie się o nim całej reszty. To najlepsza rzecz jaką kiedykolwiek miałam. Dodaję jej do prawie każdego kosmetyku, w tym np. do maści na blizny. Kwas zwiększa jej działanie, pomaga dojść głębiej. 


Efekt? O wiele szybciej goją mi się wszelkie rany. Jak mówiłam, używam tego zestawu do wielu rzeczy. Jakiś czas temu dostałam takiego zapalenia skóry na łokciach. W ruch ruszył contratubex + kwas hialuronowy. Jak wszystko pięknie się leczy, zapalenie znika, możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach. Oczywiście używam zestawu dalej, czasem zamiennie z Sudocremem (notka tutaj) + wodą termalną (notka tutaj). Akurat te zapalenie na łokciu leczy się szybko, bo było "świeże". Jeśli chodzi o blizny, ich znikanie może trwać miesiącami, a nawet latami. Zależy od tego jak blizna jest "stara". Ja używam tego żelu już dwa lata, prawie codziennie i wraz z mijającym czasem blizna się rozjaśnia. Nie oczekujcie efektów w przeciągu tygodnia, ale jeśli będziecie cierpliwe i przede wszystkim systematyczne powinna Wam pomóc. Z moim zapaleniem i tak wybiorę się do dermatologa, bo jest ono na podłożu alergicznym, ale wolny termin to pewnie za dwa miesiące, więc dlatego radzę sobie jak narazie w taki sposób.
Oba kosmetyki są moim must have. Od kiedy je odkryłam tak zawsze muszę je mieć. Niedługo pojawi się notka właśnie z takimi najlepszymi niezbędnikami dotyczącymi pielęgnacji.