niedziela, 20 kwietnia 2014

10 dziwnych/ciekawych faktów o mnie.

Obecnie staramy się zwolnić tempo, trochę odpocząć, odwiedzić rodzinę, najeść za wszystkie czasy i może gdzieś tam przy okazji spędzić chwilę na moim blogu :) Skoro już tu wpadacie to pomyślałam, że przy okazji Świąt napiszę jakiegoś lekkiego posta. Wybrałam tag 10 faktów o mnie, mam nadzieję, że Wam się spodoba. Dla urozmaicenia dodałam też kilka zdjęć z pierwszej, wiosennej małej sesji z której jestem bardzo zadowolona. Ok, to zaczynamy :)1. Mam bardzo dobrą pamięć jeśli chodzi o wydarzenia z przeszłości, kodowanie zdarzeń i emocji. Pamiętam dokładnie bardzo wiele momentów z dzieciństwa, pamiętam, co czułam, widzę tamte uśmiechy i słyszę dokładnie słowa, tak jakby wszystko było wczoraj. Mam przed oczami całe obrazy, tak jakbyście oglądali film z dzieciństwa w zwolnionym tempie i trwał kilka sekund. Kiedyś w pewnych momentach, głównie gdy byłam bardzo szczęśliwa, zamykałam oczy na chwilę i wmawiałam sobie, że zapamiętuję ten moment i teraz bez problemu odtwarzam w myślach te chwile. To chyba nie jest normalne? :D

2. Kocham robić zdjęcia, robię chociaż jedno każdego dnia. Nie sobie, ale miejscom, rzeczom, chwilom. Mam w domu kilkanaście albumów i obecnie dalej praktykuję wywoływanie zdjęć i uzupełnianie ich w albumach. Tak samo bardzo lubię nagrywać filmy. Uważam, że to najlepsza forma na zachowanie wspomnień, bo każda chwila jest bardzo ulotna.

3. Nie potrafię się długo gniewać, szybko wybaczam, ale nigdy nie zapominam. Generalnie nie przywiązuję wagi do żadnej bezpodstawnej krytyki u osób na których mi nie zależy. Nigdy żadnym złym słowem się nie przejęłam. Zawsze tłumaczyłam sobie to tak, że ludzie nie wiedzą, co mówią no i są ludzie i taborety... :) Tak samo nie czuję do kogoś urazy, nie przejmuję się, po prostu dystansuję.4. Nie lubię wydawać pieniędzy. Już od małego, ewentualne zarobione pieniądze lub te, które dostałam, chowałam gdzieś do skarbonki. Obecnie także nie lubię kupować rzeczy, butów, ubrań, kompletnie nie jest to dla mnie przyjemnością. Może jest to związane z tym, że rzeczy materialne w ogóle mnie nie cieszą., w większości są dla mnie zbędne. Jedyny przedmiot, który mnie naprawdę ucieszył to moja lustrzanka i na tym koniec. Jeśli wydawać pieniądze to na wakacje, jakieś wyjazdy lub jedzenie. Z resztą w ogóle jestem bardzo oszczędna, lubię odkładać na przyszłość.

5. Kiedyś rodzice prowadzili świetnie prosperującą firmę odzieżową z kurtkami itp. dla dzieci. Były prowadzone także pokazy mody w szkołach, centrach handlowych, później podczas imprez masowych czy na targach mody. Oczywiście byłam na początku najmłodszą modelką (wybiegową), moje pierwsze wyjście miało miejsce, gdy jeszcze nie chodziłam, po prostu byłam ubrana w kurteczkę i siedziałam w wózku :D W późniejszym czasie dostałam zaproszenie do agencji modelek, ale wtedy mama stwierdziła, że jeszcze nie teraz, no i jakoś z czasem wszystko się skończyło, ale wspomnienia są świetne :)

6. Jestem jedną z pierwszych osób, które reagują gdy dzieje się komuś krzywda, dzieje coś złego, np. jest wypadek, ktoś traci przytomność itp. Zawsze podbiegam pierwsza i nigdy nie jestem obojętna. Jednocześnie wyjątkowo kocham zwierzęta i tak samo, pomagam im jak tylko mogę w każdej sytuacji.


7. Często trudno jest mi zasnąć, kręcę się, wiercę, mam tysiąc myśli na minutę. Planuję, co zrobię jutro, ustalam sobie, że wstanę jednak wcześniej, bo tyle do zrobienia itp., a za to rano budzę się z zupełnie czystą głową, godzinę po budziku (wiadomo, jeśli mogę sobie na to pozwolić), uśmiechnięta i nie pamiętam rzeczy, które przed snem nie pozwoliły mi zasnąć. O, jeszcze jedno! Nie zasnę, nigdy w życiu, choćbym nie wiem w jak trudnym stanie była, bez umytych zębów i oczywiście twarzy :D

8. Kocham podróże! Odkładałam swoje pierwsze pieniądze bardzo długo, aby w drugiej liceum po raz pierwszy pojechać za granicę sama (tzn. na kolonię, nie znając nikogo), wtedy była to Grecja. Obecnie także cały rok pracuję, wydaję jak najmniej, aby w wakacje móc wybrać się do ciepłych krajów. Egipt, Turcja, Grecja - Leptokaria, Skiathos i Kreta, Wielka Brytania, Niemcy, Szwecja, tam już byłam, a mam jeszcze więcej do zwiedzenia :)

9. Lubię mieć zaplanowany, zorganizowany czas. Wolne chwile spędzam w pracy lub opiekując się kuzynką. Gdy jednak zdarzy się mi być w domu, robię jakieś DIY, a gdy już wejdę na komputer, nie mogę przecież bezsensownie siedzieć w internecie, więc i tu musiałam mieć coś do roboty (blog). Bardzo nie lubię marnotractwa czasu dlatego zazwyczaj biegam z jednego miejsca do drugiego i bardzo mi się to podoba :D

10. Jeśli coś robić to tylko na 100%. Uwielbiam dawać z siebie wszystko, w to co robię wkładać energię i pracę. Uważam, że dzięki temu roztacza się dobra aura. To sprawia, że moja motywacja się nakręca, bo jednocześnie przychodzi satysfakcja. Nie lubię powierzchowności, bylejactwa strasznie to mnie męczy. Tak samo nie przepadam za ludźmi, którzy tak postępują. To tyle na dziś, do następnego :)