środa, 26 marca 2014

Recenzja: Tołpa, Dermo Face Physio, płyn micelarny do mycia twarzy i oczu.

Cześć :) Dziś przychodzę do Was z recenzją płynu micelarnego z Tołpy. Wygląda tak:


Od producenta:
Usuwa makijaż i zanieczyszczenia. Jest delikatny i ma fizjologiczne pH, dzięki czemu można go używać również do demakijażu oczu. Łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia. Pozostawia uczucie komfortu (szczególnie po zabiegach dermatologii estetycznej, nadmiernej ekspozycji słonecznej). Jest przeznaczony do stosowania bez użycia wody.

Cena:
 ok. 28zł za 200ml 
ok. 38zł za 400ml


Moja opinia:
Do spróbowania tego kosmetyku zachęciła mnie promocja, bo nie byłabym skłonna dać za płyn micelarny 28zł. Osobiście zapłaciłam za niego ok. 18zł. Jest on do skóry wrażliwej oraz jest hypoalergiczny, jego skład ograniczony jest do minimum. Zacznijmy od tego, że bardzo podoba mi się jego opakowanie, zarówno jeśli chodzi o komfort używania i estetykę. Świetnie się go użytkuje, nie wylewa się za dużo, wystarczy kliknąć, nie trzeba nic odkręcać. Płyn ma delikatny, ale wyczuwalny, słodki zapach, który przypadł mi do gustu. Bardzo dobrze radzi sobie z makijażem tzn. z tuszem, kredką i cieniami. Używałam go również jako tonik do całej twarzy i mimo tego, że umyłam ją wcześniej i tak na waciku pozostał brud, więc dogłębnie oczyszcza skórę, gdzie np. w porach pozostały nam resztki pudru. Zauważyłam, że pozostawia tłustą poświatę zaraz po użyciu i nie można bezpośrednio po nałożyć kremu. Należy odczekać kilka chwil. Nie zauważyłam, aby jednak łagodził podrażnienia czy zaczerwienienia. Pozostawia uczucie komfortu na skórze to fakt, ale nie jest jakoś specjalnie nawilżona. Tak czy siak, bardzo mi się podoba i gdy będzie w promocji na pewno jeszcze się na niego skuszę. W cenie regularnej nie jest siebie wart, trochę zawyżona.


Plusy:
+ aplikator, opakowanie
+ zapach
+ dobrze radzi sobie z makijażem (kredka, tusz, cienie)
+ dogłębnie oczyszcza skórę (z pudru, podkładu)
+ gładka twarz po użyciu
+ nie wysusza, nie ma uczucia ściągnięcia
+ nie podrażnia, nie szczypie

Minusy:
- nie zauważyłam, aby łagodził podrażnienia
- nie łagodzi zaczerwienień
- cena
- wydajność

Czy kupię ponownie?
Tak, ale w cenie promocyjnej.


Mieliście już jakieś kosmetyki z Tołpy, może polecacie coś konkretnego? Mój jest to pierwszy i na pewno nie ostatni produkt, jednak trochę się za wysoko cenią. Mamy środek tygodnia, a ja już jestem zmęczona i odliczam dni do niedzieli. Dopiero wtedy będę miała trochę spokoju. Keep going... :)