wtorek, 25 września 2012

KW: Kosmetyk wszech czasów - woda termalna z Vichy.

Czy wiecie może co to jest woda termalna? Ja usłyszałam o niej dopiero jakiś czas temu i postanowiłam od razu to sprawdzić. W taki sposób w moje ręce wpadła woda termalna z Vichy. Naprawdę nie wiem jak wcześniej w takiej nieświadomości udało mi się funkcjonować bez takiego kosmetyku jak woda termalna! Od tej pory to podstawa mojej codziennej pielęgnacji skóry. Producent chyba nie zdaje sobie sprawy ile pozytywnych cech posiada woda termalna z Vichy, bo jest ich o wiele więcej niż znajdziemy w opisie poniżej.


Od producenta:
Woda Termalna z Vichy koi skórę wrażliwą. Woda Termalna z Vichy jest znana w medycynie ze swych właściwości ułatwiających wymianę komórkową oraz stymulujących mechanizmy obronne organizmu. W dermatologii Woda Termalna z Vichy jest również wykorzystywana, aby zwiększyć odporność skóry, a także łagodzić podrażnienia.


Naturalnie bogata w sole mineralne i oligoelementy, Woda Termalna z Vichy:
- zmniejsza zaczerwienienia.
- koi skórę wrażliwą.
- wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry.


Kilka słów ogólnie o wodzie termalnej:
Ogólnie naprawdę mało słychać o czymś takim jak woda termalna, a powinno o niej być głośno. Jest rewelacyjnym kosmetykiem, po prostu podstawą. Do czego służy? Woda termalna koi podrażnioną skórę, wszelkie wypryski, niezagojone ranki (po wypryskach). Czytałam też że dba o nią po dniu na plaży, na słońcu czy w solarium. Niewątpliwie odświeża skórę, nadaje jej miękkość, odżywia ją (naprawdę to czuć). Chroni przed wysuszeniem. Moim zdaniem idealna, a wprost jest to must have dla skóry suchej, podrażnionej, wrażliwej. Stosowałam ją rano, ale najlepsze efekty zauważyłam, gdy zaczęłam używać jej na noc. Czuję, że moja skóra zostaje przykryta taką warstwą ochronną, która ją leczy i odżywia od zewnątrz, poprawia jej wygląd, wynikiem czego moja skóra rano z dnia na dzień wygląda coraz lepiej! Byłam zdumiona tym jak leczy wszelkie ranki, wyrównuje koloryt skóry, skóra rano wygląda na zdrową i uwierzcie mi - nie używam fluidu, a czasem zastanawiam się nad użyciem pudru sypkiego, wystarcza mi korektor. Naprawę bardzo zmieniła się moja skóra, warto wypróbować. Tak jak na zdjęciu powyżej używam jej wieczorem, dokładnie spryskuję twarz dwa razy (drugi raz jak wyschnie pierwsza warstwa). Mój problem dzięki tej wodzie (i nie tylko, ponieważ zmieniłam kosmetyki - o tym wkrótce) z suchą skórą i suchymi skórkami został rozwiązany.

Moja opinia o wodzie Vichy:
Tak jak napisałam wyżej ogólnie o wodach to wszystko się u niej sprawdza. Wad brak. Polecam!

Cena:
W aptece 150g kosztuje prawie 30zł. Na allegro jest za niecałe 20zł.