czwartek, 1 grudnia 2011

Malowanie i ozdabianie paznokci.

Dzięki Wam już recenzowałam dla Was kosmetyki nadesłane przez firmę nivea, a już niedługo będę recenzowała coś... całkiem innego, ale napewno Wam się spodoba.
W tej notce notce chciałabym Wam pokazać jak się ostatnio pobawiłam lakierami, chyba były to moje pierwsze kroki w bawieniu się w malowanie paznokci inaczej. Najpierw pokażę Wam lakiery, których użyłam:

mini Simple Beauty różowy oraz biały Inglot.

Te paznokcie zrobiłam w środku tygodnia, a więc są bardzo delikatne. Blady róż i białe ozdoby. Wstążeczkę zrobiłam 'maczając' końcówkę wykałaczki w lakierze i robiąc kropeczkę. Później jakoś namalowałam wstążki no i jakoś to wyszło :) Chciałam kropki na wszystkich paznokciach, ale wychodziły mi 'kluchy', a więc pozostawiłam tak.

Na koniec tygodnia postanowiłam trochę 'zaszaleć'. Nie tyle kolorami, co dłużej pokombinować. Dwie warstwy lakierów i mogłam użyć złotego. Paznokcie są w stylu świątecznym, przynajmniej mi się takie wydają ;)

Najpierw pomalowałam każdy paznokieć na inny kolor, aby przy użyciu brokatu złotego inglota pomalować górną część paznokcia i zobaczyć na którym kolorze najładniej wygląda. Efekt najlepszy był na kolorze niebieskim lub brązowym. Niestety na zdjęciu aż tak tego nie widać (możecie klikając w nie, powiększyć je).

Efekt końcowy wygląda tak :)

W zbliżeniu.

Wyprzedzając pytania, dotyczące trwałości takiego brokatu. Na płytkę paznokcia przed użyłam utwardzacza, po pomalowaniu nałożyłam dwie warstwy. Po wyschnięciu trzecią warstwą przejechałam tylko po samym brokacie. Teraz brokat jest kompletnie nie wyczuwalny ręką, co zabezpieczy go przed odpadaniem :) Wiadomo, że jest to pomalowanie paznokci na wyjście i nie zamierzam mieć ich cały tydzień :)


Złoty brokat - Inglot.

Oraz niebieski, morski kolor firmy Wibo!

PS. Cieszę się, że wiele z Was wertuje całego mojego bloga, cofając się do początku, ale nie sposób abym codziennie przeglądała stare notki, a dodajecie tam pytania na które bardzo chciałabym odpowiedzieć. Piszcie proszę zawsze pod nową notką, można podać linka, wtedy napewno odpowiem.
Pozdrowienia :)