niedziela, 7 października 2012

Kwas hialuronowy.

Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam kwas kialuronowy o którym czytałam bardzo dużo i dosyć długo myślałam o jego kupnie. W końcu się zdecydowałam. Postaram się Wam wyjaśnić dlaczego ja go kupiłam i na co będę go stosować. Za jakiś dłuższy czas pewnie pojawi się recenzja. Dziś kilka słów na jego temat i może któraś z Was zacznie kurację wraz ze mną? :)


Każda z nas kwas hialuronowy ma w skórze, jego ilość z wiekiem maleje. Szczególnie jest polecany skórze dojrzałej, ale nie tylko. Cera odwodniona lub tłusta również go może potrzebować. Z resztą wszystkie kremy dobrze nawilżające, liftingujące, kojące, mleczka odmładzające do ciała lub do rąk - posiadają w swoim składzie właśnie ten kwas. Pomaga on wchłonić kosmetyki. Używa się do także w wypełnianiu zmarszczek, powiększaniu piersi, ust. Wyczytałam też, że pomaga a zwalczaniu wszelkich blizn (po trądziku i nie tylko)

Działanie:
+ bardzo mocne nawilżenie skóry odczuwalne przez kilka kolejnych dni
+ silne dotlenienie skóry - przyjemnie napięta, wymodelowana skóra
+ poprzez mocne nawilżenie zmarszczki ulegają spłyceniu
+ błyskawiczne uelastycznienie skóry
+ poprawia się koloryt skóry
+ łuszczące partie skóry są zniwelowane
+ mocne odświeżenie skóry Kwas hialuronowy jest naturalną substancją obecną w głębokich warstwach skóry.


Do czego konkretnie możemy do używać?
Jako nawilżacz (dodajemy kilka kropel do naszego kremu do twarzy). Również do włosów, kilka kropel na końcówki, bez spłukiwania. Do wszystkich kremów, maseczek, balsamów.

Do czego ja będę go używać?
Mam bardzo brzydką bliznę na nodze i wraz z kremem Contratubex będę ją smarować. Tym samym zwiększę jego działanie. Podobnie możecie starać się usunać np. blizny po trądziku. Trądziku nie miałam, ale jak każdy mam jakieś pamiątki, które chciałabym usunąć. Ten kwas wzmacnia działanie każdego Waszego kosmetyku, którego używacie na codzień. Dzięki niemu docierają do głębszych warstw skóry. U mnie więc zastosowani znajdzie w połączeniu z kremem na blizny oraz z kremem, który używam do twarzy. Jak się będzie sprawować napewno dam Wam znać za jakiś czas.

Kwas hialuronowy w kosmetykach: