piątek, 6 września 2013

Ulubieniec wakacji. Dermedic, Hydrain 3 Hialuro, Płyn micelarny H2O.

Kosmetyki firmy dermedic odkryłam dzięki Shiny Box i od tego czasu cały czas sięgam po jakąś nowość od nich. Teraz mam dla Was recenzję niesamowitego płynu micelarnego, który jest perfekcyjny dla suchej skóry. Muszę zrobić notkę o pielęgnacji skóry suchej, bo dzięki kosmetykom nie pamiętam już obecnie, co to znaczy mieć z nią problem... :)


Od producenta:
Płyn micelarny H2O zmywa makijaż i wszelkie zanieczyszczenia, pozostawiając uczucie świeżości i czystości - micele estrów kwasów tłuszczowych `przyciągają` zanieczyszczenia bez potrzeby nadmiernego tarcia skóry wacikiem. Nie podrażnia oczu - hypoalergiczny - czystość, jaką daje woda termalna nie powoduje podrażnień. Nie wysusza skóry - Hyaluronic Acid - kwas hialuronowy, kompleks Hydroveg VV - zmiękczają i utrzymują nawilżenie warstwy rogowej skóry. Nie zatyka porów. Nie pozostawia filmu na skórze. Zawiera wodę termalną ze źródeł Uniejowa. 


Cena: 
ok. 20zł Moja opinia:
Bardzo intensywnie używałam ten płyn podczas wakacji. Sprawdziłam go naprawdę dokładnie i mam nadzieję, że zachęcę Was do niego. Przede wszystkim płyn świetnie zmywa resztki makijażu, pudru, podkładu itp. Zawsze wydawało mi się, że podczas mycia zwykłym żelem schodzi mi wszystko, a wacik od płynu micelarnego, zawsze był jeszcze trochę brudny. Gdy jesteście w rozjazdach, w podróży i nie macie możliwości zmazać makijażu oczu (tusz, kredka) czy nawet twarzy to ten płyn całkowicie sobie z tym poradzi. Delikatnie pocierając zmywa cały tusz i kredkę. Nie szczypał mnie w oczy, nie podrażnił. Tuszu wodoodpornego nie zmywa. W 100% radzi sobie z usunięciem całego makijażu twarzy, beż użycia wody. Zostawia skórę świeżą, nie natłuszcza, specjalnie nie nawilża, ale zdecydowanie koi i wygładza. Szkoda tylko, że schodzi go dosyć sporo i w niecały miesiąc wykończyłam już całą buteleczkę. Dlaczego tak bardzo sprawdził mi się na wakacjach? Miałam rankę przy ustach, a codzienne kąpiele w najbardziej zasolonym morzu na świecie, tylko mi ją rozżerały jeszcze bardziej i nie mogła się zagoić. Dzięki temu płynowi, którego używałam przy po każdej kąpieli, ciężko, ale w końcu skóra zaczęła się goić. Także płyn naprawdę dobrze koi podrażnioną skórę i ułatwia leczenie, gojenie. 

Plusy:
+ opakowanie
+ zmywa cały makijaż twarzy jak i oczu (bez użycia wody)
+ usuwa resztki makijażu
+ idealny dla skóry suchej
+ koi, wygładza skórę, nie zostawia tłustego filmu
+ nie wysusza, nie podrażnia, nie szczypie w oczy
+ delikatny, świeży zapach

Minusy:
- dostępność i cena
- wydajność 
- trochę rozmazuje podczas zmywania tuszu
- nie zmyje ciężkich podkładów (z bazami, utrwalaczami) i tuszów wodoodpornych


Jeśli wiecie gdzie mogę dostać kosmetyki Dermedic (oprócz Super-Pharm) to dajcie mi znać :)
Odwiedzę blogi, które komentowały dwie poprzednie notki w weekend, gdy będę miała chwilkę wolnego. Pozdrawiam!