sobota, 27 kwietnia 2013

Nivea, Lip Butter, masło do ust.

 Hej. Mam nadzieję, że u Was wszystko w porządku :) Dziś przychodzę do Was z recenzją masełka z Nivea o zapachu wanilii i makadamii.


Od producenta:
Zapewnia codzienną pielęgnację i ochronę przed pękaniem wrażliwej skóry ust. Jego natłuszczająca konsystencja zapewnia ochronę przed słońcem, mrozem i wiatrem.  Nawilżająca formuła z Hydra IQ zawierająca masło shea i olejek z migdałów zapewnia nawilżenie i długotrwałą pielęgnację. Dostępne cztery wersje zapachowe (masła mają identyczny skład, różnią się tylko aromatem):  malina, wanilia i makadamia, karmel, original.

Cena:
ok. 10złMoja opinia:
Przeglądnęłam trochę opinii w internecie i zastanawiam się, czy jestem taka wymagająca czy spodziewałam się po prostu czegoś lepszego? Chyba jedno i drugie. Przede wszystkim cena, zdecydowanie za wysoka. W tej cenie mamy już carmex, który jest zdecydowanie lepszym kosmetykiem. Dla mnie to masełko działa po prostu jak wazelina (cena 3,50) tylko, że smakowa. Jeśli chodzi o zapach, w pudełku jest piękny, działa na zmysły. Czuć go delikatnie na ustach, ale tylko jeśli ktoś je powącha (dziwnie to brzmi? :P). Jak dla mnie zapachu w ogóle nie czuć na ustach, gdy się obliże usta tym bardziej nie czuć żadnego smaku. Trochę mnie to zawiodło, ponieważ takie masełko to bardziej kosmetyk - przyjemność niż mający właściwości lecznicze. Jeśli chodzi o nawilżanie to oczywiście robi to, ale tak jakby na powierzchni ust. Przy większej ilości pozostawia na ustach białe ślady. Konsystencja jest bardzo dobra, dobrze się aplikuje. Aplikacja palcem, ale jeśli ktoś decyduje się na zakup masełka w pudełku to chyba nie może narzekać na sposób nakładania... Jeśli macie wyschnięte, suche i popękane usta, które naprawdę potrzebują czegoś co poprawi ich stan to to masełko napewno się nie sprawdzi. Ono po prostu wygładza i z zewnątrz nawilża usta. Podkreśli suche skórki i nie wyleczy ust, które naprawdę mają problemy.


Na koniec moje najpiękniejsze miejsce z którym jestem związana całym serduchem, Gdynia: