sobota, 11 stycznia 2014

Zrelaksuj się w weekend przy dobrym filmie.

Chcieliście taki post już tydzień temu, chwilę mi zajęło zanim przypomniałam sobie swoje ulubione filmy ostatniego czasu no i wybrałam trzy filmy i bajkę. Jeśli chodzi ogólnie o moje ulubione filmy musiałabym naprawdę nad tym pogłówkować, bo obejrzałam ich setki, ale też jest to do zrobienia. Narazie skupmy się na "świeżynkach" jakie miałam przyjemność niedawno oglądać. No, to ruszamy z tematem :)


(kolejność nie ma znaczenia) 

Niemożliwe, trailer: 
 

Wprost uwielbiam filmy katastroficzne, więc abym ten film zapamiętała na długo, nie potrzeba było wiele. Wyróżnia on się zdecydowanie jednak na tyle pozostałych. Historia opowiada o rodzinie, której udało się przeżyć po atatku Tsunami w Tajlandii (2004 rok). Jest oparta na faktach, wzruszająca, mrożąca krew w żyłach, ciężko w to wszystko uwierzyć. Ja ten film przeżyłam bardzo i chyba wszyscy w kinie, bo po seansie, każdy wychodził w zupełnej ciszy.

World War Z, trailer:
 

To jest z film z gatunku horror/akcja. Genialna rola Brada Pitta. Film zaczyna się niezwykłe interesująco, uwielbiam takie początki. Opowiada o walce rodziny, głównie jednak pracowników ONZ z nieznanym początkowo wirusem, który zapanował wszędzie. Ludzie zamieniali się w zombie, choć brzmi to dosyć zwyczajnie, film naprawdę trzyma w napięciu.

Leon zawodowiec, trailer:
 

Kolejny gatunek, który uwielbiam to kryminał i dramat. Niecodzienna, interesująca historia płatnego zabójcy i jego związku z 12 letnią dziewczynką, którą uratował przed skorumpowanym gangiem policjantów. Całość jest ciekawa, zadziwiająca, a zakończenie nie jest oczywiste.

Zaplątani, trailer:

Od czasu do czasu lubię zrelaksować się przy jakiejś śmiesznej bajce :) W ostatnim czasie obejrzałam ich kilka, w tym "zaplątani", która szczególnie zapadła mi w pamięć. Śmieszna, zabawna bajka, na wzór bajki "Roszpunka". Dużo dobrego humoru, piękna muzyka i testy piosenek. 


Niezdrowe przekąski gotowe? To oglądamy! :) Jak widzicie lubię trudne filmy, w których sporo się dzieje. Przeżywam historię ludzi, sprawy, które mają miejsce. Lubię gdy film wzrusza, ale jednocześnie uwielbiam, który oglądam z szeroko otwartymi oczami i pełnym skupieniem. Obejrzycie coś z mojego polecenia? 

P.S. Założyłam aska (miejsce do zadawania pytań) tak na próbę: www.ask.fm/ITINSPIRESMElaura