środa, 29 lipca 2015

Plastry na pęcherze i otarcia - Salvequick.

Pamiętam ile razy wracało się do domu boso albo już w trakcie imprezy ściągało się szpilki, baleriny na zmianę i te sprawy... Jednak odkąd pierwszy raz w życiu, gdy miałam studniówkę, postanowiłam kupić plastry na otarcia - używam ich zawsze. Przetańczyłam wtedy całą studniówkę! Dziś naklejam wtedy gdy wiem, że mam niewygodne buty, a chciałabym w nich wytrzymać cały dzień. Ostatnio jednak nagminnie obcierają mnie moje conversy i to do tego stopnia, że robią mi się pęcherze, skóra obdziera i ze łzami w oczach dochodzę do domu. Wiedziałam więc, aby nosić ze sobą w torebce plastry Salvequick na pęcherze/otarcia:


Opakowanie jest bardzo płaskie zatem zmieści się w najmniejszej torebce. W środku znajdują się dwa plasterki. Kilka słów i obetnic musi być, a zaraz napiszę Wam jak się sprawdziły :)

Od producenta:
Hydrokoloidalne plastry na pęcherze i otarcia Salvequick działają jak dodatkowa warstwa skory. Idealnie przylegają i pomagają zachować odpowiednią wilgotność. Mogą być stosowane profilaktycznie, w celu zapobiegania tworzeniu się pęcherzy i otarć, jak również przyspieszają gojenie już istniejących.

Cena:
6zł


Moja opinia:
Uwierzcie mi, że mój pęcherz był ogromny, ale pękł na chwilę przed założeniem plastra i starałam się zrobić w miarę "apetyczne zdjęcie" :P Powiem na wstępie, że plastry sprawdziły się perfekcyjnie. Grube, miękkie, przezroczyste idealnie pokryły pęcherze i obtarcie. Nie szczypią i nie podrażniają. Po naklejeniu ich mogłam od razu śmigać dalej w tych samych butach! Przyspieszają gojenie, zabezpieczają przed kolejnymi otarciami, ja jestem bardzo zadowolona. Ogromnym plusem jest estetyczne, małe opakowanie i niska cena. Drugi plasterek mam dalej ze sobą, z pewnością przyda się w kolejnej krytycznej sytuacji. Naprawdę szczerze Wam je polecam! :) W szczególności zwracając uwagę na to, że zwykłe plastry szczypią, nie trzymają się dobrze, a najgorsze co może być to włożenie chusteczki między ranę a but... Brr, aż mam dreszcze :)

Plusy:
+ cena
+ wygodne, małe opakowanie
+ idealnie koją rany, otarcia, podrażnienia
+ pozwalają śmigać dalej w tych samych butach
+ przyspieszają gojenie się ran
+ stabilnie się trzymają

Minusy:
brak!


Używacie czasem plastrów na pięty? Z pewnością jak spróbujecie raz i zobaczycie jaka to wygoda, to będziecie nosić jak ja zapas w torebce... :) Na dziś to tyle, do następnego!