wtorek, 15 maja 2012

Pędzelki Hakuro - moje must have.

Kilka miesięcy temu za niebywale niską cenę kupiłam sobie cały zestaw pędzli do makijażu Mario Luigi (notka tutaj.) Jak narazie używałam głównie tego do pudru i do różu. Tego do eyelinera, ze względu na grubość nie dało się nawet używać. Ciągle spotykam się na youtube z bardzo dobrymi recenzjami hakuro. Wiem, że pędzle są drogie, ale doszłam do wniosku, że lepiej kupić jeden raz na jakiś czas, a potem kolejny. Z racji tego, że używam tylko pudru sypkiego, taki dobry pędzel po prostu jest takim 'must have' kosmetycznym:W skrócie od producenta:
Pędzel H55 wykonany został z wysokiej jakości włosia syntetycznego, tricolorowego z dominującym kolorem kremowym. Gęste i bardzo miękkie włosie, ułożone w okrągłej skuwce, przycięte zostało na okrągło. Stanowi idealne narzędzie do rozprowadzania wszelkich kosmetyków sypkich, prasowanych i w kamieniu. Niezastąpiony jest również do nakładania produktów mineralnych. Szczególnie jednak spełni oczekiwania wszystkich wymagających konsumentów poszukujących pędzla do codziennego rozprowadzania pudru. Pędzel nie pozostawia nieestetycznych smug, nie gubi włosia i nie odkształca się. Łatwy w utrzymaniu czystości i użytkowaniu.

Hakuro H55 z przesyłką kosztuje ok. 45zł.

Drugi pędzelek na który mam zamiar się skusić jest to Hakuro H85 czyli pędzelek do eyelinera, brwi:


Od producenta:
Pędzel H85 wykonany został z wysokiej jakości włosia syntetycznego. Włosie elastyczne, odpowiednio giętkie, ułożone zostało po skosie w lekko spłaszczonej skuwce. Ze względu na swój kształt stanowi idealne narzędzie do podkreślania brwi. Pozwoli precyzyjnie zakreślić łuk brwiowy a nawet narysować kreskę cieniem bądź linerem w żelu. Pędzel nie pozostawia nieestetycznych smug, perfekcyjnie umożliwia aplikację produktów kremowych, żelowych. Łatwy w utrzymaniu czystości i użytkowaniu. Nawet w najmniej doświadczonych rękach pozwoli osiągnąć rewelacyjne efekty. Rączka drewniana, malowana na czarno wraz ze srebrną skuwką tworzą estetyczną całość.

Jego cena z przesyłką to 17zł. W porównaniu do takiego pędzelka z h&m (smokey eye brush pokazywałam tutaj) - używałam go około 2 miesiące i dzisiaj jest już pogrubiony i nie da się zrobić precyzyjnej kreski. Kosztuje 10zł, także do Hakuro niewiele wystarcz dołożyć i można cieszyć się jakością. Jedyne co bardziej spodobało mi się w tym pędzelku z h&m to dwa końce - tym drugim bardzo fajnie podkreśla się brwi, u hakuro tego niestety nie ma. Pędzelek o którym mowa z h&m z dwoma końcówkami:


Tutaj jest kwestia dołożenia pieniędzy na lepszej jakości pędzle, aby cieszyć się nimi znacznie dłużej. Tak jak wspomniałam, ten z h&m jest o 7zł tańszy, a starczył mi na dwa miesiące... Co do pędzla do nakładania pudru, miałam go w zestawie, trudno więc policzyć ile dokładam, ale myślę, że warto. Używam go codziennie. Trzeba więc też go wyprać, a jeśli taki pędzel rozkłada się po jednym myciu, no to nie da się inaczej. Co sądzicie o takich droższych pędzlach, dobrej firmy?