piątek, 5 września 2014

Recenzja: Maybelline, Eye Studio, Master Drama Khol Liner, kredka do powiek.

Hej :) Dziś przychodzę do Was ze swoim nowym odkryciem. Mowa o kredce, linerze do oczu od Maybelline. Osobiście lubię czasem zrobić sobie kreski, ale używam do tego eyelinerów w pisaku, niestety ich główna wada - szybko wysychają, powoduje, że nie kupię ich zbyt często. Tym razem postawiłam na kredkę. Wygląda tak:


Od producenta:
Dla kobiet, które poszukują efektu intensywnej kreski i głębokiego spojrzenia. 
Nowa generacja produktów o wodoodpornej formule, nie zawierającej tłuszczu. 16 - godzinna trwałość. 

Cena: 
20zł

Moja opinia:
Kredka ma przede wszystkim, co jest dla mnie bardzo ważne, świetną pigmentację. Jest to prawdziwa, mocna czerń, którą nie trzeba poprawiać, by uzyskać pożądany odcień. Kolor ten też nie blaknie w ciągu dnia. Szybko wchłania się i nie odbija się na powiece. Kredka jest bardzo, bardzo miękka, co z jednej strony jest ok natomiast ciężko zrobić nią precyzyjne wykończenie na końcu kreski ponieważ w trakcie malowania zbyt mocno się ściera i nie jest wtedy ostra. Trochę ciężko też się ją ostrzy i trzeba to niestety robić podczas malowania, by właśnie zachować precyzyjność. Jest za to bardzo trwała. Po 10 godzinach trzyma się całkiem nieźle choć oczywiście z bazą, jednak i tak jest to cały dzień. Mimo wad bardzo ją polubiłam, bo pierwszy raz spotkałam się z kredką,  która ma tak piękną czerń i taką trwałość. Myślę jednak, że będę szukać lepszego zastępstwa. Najpierw byłam nią bardzo zachwycona, ale gdy pierwszy raz zaczniecie ostrzyć to niestety trzeba to robić ciągle ponieważ jest zbyt miękka i zaczyna się kruszyć...

Plusy:
+ trwałość (!)
+ pigmentacja, piękna czerń
+ dostępność
+ kolor nie blaknie

Minusy:
- kredka jest za miękka, zbyt szybko się zużywa
- ciężko się temperuje
- mało wydajna

Tak wygląda na oku:

Poniżej mały test trwałości,
po lewej - świeżo po nałożeniu, a po prawej zdjęcie po 10 godzinach:

Musicie przyznać, że trwałość jest naprawdę rewelacyjna. Może znacie równie trwałe kredki, ale trochę twardsze, którym spokojnie można narysować precyzyjną kredkę? Jeśli tak to napiszcie w komentarzach, szukam swojego ideału :) Udanego weekendu Wam życzę, mój będzie bardzo pracowity. Do następnego!