czwartek, 28 marca 2013

Przeziębienie.

Jak się pewnie domyślacie po zdjęciu, dzisiaj post związany z moim obecnym stanem, czyli z przeziębieniem. Choruję drugi dzień, a jutro muszę już iść do pracy. Całe szczęście dzięki tym rzeczom poniżej czuję się dziś już o wiele lepiej. Chciałabym pokazać Wam, co moim zdaniem jest najlepsze do stosowania podczas przeziębienia. Może komuś pomogę wytrwać w chorobie :)


1) Co jest najlepsze na zatkany nos?
Mnie najbardziej odpowiada Xylorin. Jest naprawdę świetny, wystarczy jedna aplikacja. Czekam kilka minut i spokojnie po wydmuchaniu mogę oddychać. Kiedyś kilka godzin męczyłam się, żeby zasnąć z zapchanym nosem, teraz Xylorin jest niezastąpiony. Więcej informacji o leku znajdziecie tutaj.

2) Co robić, aby nos nie był czerwony i okolice nosa podrażnione?
Najlepszy na świecie jest Sudocrem. Od chusteczek mam zawsze popękane okolice nosa, podrażnione i suche. Teraz jest tylko lekko czerwony, ale nie piecze. Jeśli na podrażnienie nałożycie krem np. nivea poczujecie pieczenie. Sudocrem nie piecze, regeneruje skórę, przywraca ją do normalnego stanu. Ma dużo różnych zastosowań o których pisałam tutaj. Świetna na podrażnienia jest również maść oliwkowa z Ziaji - naturalny opatrunek regenerujący.

3) Jak szybko pozbyć się "guli" z gardła?
Nie wiem, czy Wy macie z tym problem, ale kiedyś to była moja wieczna udręka. Zebranie wydzieliny w gardle na wzór guli... To było okropne, dusiłam się i nie byłam w stanie po prostu jej wypluć. Odksztuśne leki powodowały tylko że dostawałam zapalenia krtani. Na taką "gulę" najlepszy jest lek na bazie ziół NeoAzarina. Rozpuszczamy ją w łyżce wody, zostawiamy na godzinę i wypijamy. Rano po prostu naszej guli nie mamy :)

4) Leki wzmacniające i rozgrzewające.
Nienawidzę tabletek, więc biorę ich jak najmniej. Zawsze przy przeziębieniu piję AspirynęC oraz czasami na noc, gdy bardzo źle się czuję sięgam po Gripex Control lub Max.


Do tego herbatka z cytryną i miodem obowiązkowo. Używacie coś z powyższych preparatów? A oto moje zbiorze kosmetyki, wszystko z Ziaji. Są tutaj rzeczy gorsze i lepsze, kilka recenzji już było, ale sporo jeszcze przed nami :) Do następnego!