piątek, 6 lipca 2012

Odżywka na rzęsy - Olejek rycynowy.

Hej. Dzisiaj obiecana notka o olejku rycynowym. Zastosowanie możemy znaleźć, używając ją np. jako maskę na włosy, maseczkę na końcówki włosów, na dłonie... Chociaż wiele o tym czytałam to nigdy w ten sposób go nie używałam. Za to nikt nie wspomniał o tym, że olejek rycynowy jest wspaniały na rzęsy. I właśnie w tym celu sięgnęłam po ten olejek.


Gdy jeszcze nie malowałam rzęs (a wiedziałam, że taka chwila nadejdzie) chciałam jak najbardziej je odżywić. Trudno mi teraz powiedzieć ile czasu jej używałam, ale mógł być to miesiąc (systematycznie). Później przeczytałam gdzieś, że używa się jej tydzień, przerwa, tydzień, więc potem tak robiłam. Wynik? Moje rzęsy odżywiły się, urosły (co naprawdę było widać!). Efekt był fenomenalny. Z krótkich rzęs zrobiły się dłuższe, nie sposób tego nie zauważyć, poza tym, część która urosła była jaśniejsza od pozostałych :) Niestety wraz z używaniem tuszu (tuszu używam dopiero od września zeszłego roku) szybko pogorszył się ich stan... Postanowiłam, że powrócę do używania olejku, ponieważ naprawdę może zdziałać cuda. Najważniejsza jest systematyczność.

Obecnie do nakładania olejku używam spiralek do rzęs:


Jestem w ich posiadaniu dopiero od jakiegoś czasu. Wcześniej więc brałam starą szczoteczkę od tuszu, porządnie ją myłam i gdy wyschła, była już gotowa do użycia. Wystarczy zamoczyć szczoteczkę w olejku i nałożyć na rzęsy jedną warstwę. Tego olejku używa się na noc. Naprawdę warto go kupić, jego cena to około 3zł w aptece także można spróbować.
Pozdrawiam :)