środa, 9 maja 2012

Robimy porządek pod łóżkiem.

Pamiętam jeszcze czasy gdy będąc małym brzdącem mój szybki porządek w pokoju robiłam następująco... Wszystkie klocki, ludziki, autka i inne wrzucałam z dywanu prosto pod łóżko. Wynik? Zawsze miałam tam całe mnóstwo różnych zabawek o których potem się zapominało. Trochę zostało mi do dzisiaj. Teraz jednak z braku miejsca świadomie wkładam pod łóżko różne rzeczy, których nie używam zbyt często. Wygląda to jednak niezbyt fajnie, kurzy się i ciężko jest tam posprzątać...


Dodaję tylko jedno zdjęcie, bo uwierzcie mi, nie chcecie więcej oglądać.
Będąc w ikei i kręcąc się po zaprojektowanych mieszkaniach (kocham po nich chodzić) ujrzałam pod łóżkiem oto te cudowne pudełko:


Pudełko jest naprawdę spore i spokojnie mogłam do nich włożyć wszystkie rzeczy, które wcześniej walały się gdzieś pod łóżkiem. Znalazło się tam miejsce dla butów, baseniku, samochodu, kapci, drukarki. To świetny pojemnik dzięki któremu nic mi się nie kurzy i wystarczy go przesunąć, aby odkurzyć i umyć podłogę pod łóżkiem.


Tak się prezentuje pojemnik pod łóżkiem:


O wiele lepiej to wygląda, prawda? Było to ostatnie pudełko w magazynie, a szkoda, z chęcią wzięłabym takie dwa :)

Farbowanie włosów szamponetką Palette jasny brąz.

Raz na kilka miesięcy decyduję się na pogłębienie swojego naturalnego koloru (ciemny blond/jasny brąz) poprzez użycie szamponetki. Wiem, że jest mnóstwo złych opinii na ich temat, a także na firmą palette. Kiedy pierwszy raz zdecydowałam się jej użyć byłam w strachu. Czytałam w internecie opinie typu: wyszły mi zielone włosy, farba się nie zmywała, zmyła się od razu, nic nie pokryła, mam czarne włosy, itp. W pewnym momencie zamknęłam wszystkie strony i postanowiłam przekonać się sama - nie żałuję! Kiedyś pisałam już o szamponetce palette i pokazywałam efekty farbowania tutaj. Teraz użyłam innej szamponetki, ale nie był to pierwszy raz, po prostu Wam jeszcze nie pokazywałam. Szamponetka palette jasny brąz:


Włosy przed:


Włosy po użyciu szamponetki:


Ja jestem bardzo zadowolona, włosy są miękkie, pełne blasku :) Jeśli chodzi o używanie szamponetek, o wybieranie koloru musi to być rozsądny wybór. Chcecie dowiedzieć się jak dobrze dobierać kolor, jak się nie zawieść, jak schodzi kolor, ile to trwa? Jeśli macie ochotę mogę zrobić o tym osobną notkę :)