środa, 25 lutego 2015

Recenzja: Plastry z woskiem do depilacji twarzy Joanna + efekty. Szybka i łatwa depilacja wąsika w domu.

W poprzednim poście pisałam Wam "mam nadzieję, że najtrudniejsze momenty są za mną", a co się okazało? Jak się ułożyło w kwestiach życiowych to w piękny sposób, w piątek wieczorem złapały mnie okropne dreszcze i prawie 40 stopniowa gorączka i utrzymywała się przez następnych kilka dni. Do tego wszystkiego przyszła angina. Myślałam, że chorując będę więcej na blogu (w końcu więcej czasu wolnego), ale jeśli ja byłam w stanie codziennie tylko spać i budzić się na leki to uwierzcie mi, że było naprawdę poważnie. Dziś jest w końcu na tyle stabilnie, że mam siłę wejść na laptopa i może też już zaszaleję i przygotuję jakiś obiad :) Dobrze jest w końcu powoli wracać do zdrowia. Tyle słowem wstępu. Czas przejść do meritum dzisiejszego posta pt "Depilacja wąsika woskiem" i to w domu.


Damski wąsik albo bardziej meszek jest chyba najbardziej bezsensownym owłosieniem jaki posiadamy. Jest widoczny w zależności od specyfiki naszych włosów na głowie. Otóż posiadaczki jasnego blondu raczej będą miały nieco mniejszą zmorę natomiast wszelkie inne odcienie związane są już z posiadaniem niezbyt fajnego meszku. Zastanawiałyście się kiedyś nad usuwaniem go? Właściwie czasem wkurzające jest to, że praktycznie niechciane owłosienie mamy już praktycznie od stóp do głów (no, prawie), ale no taki już nasz urok. Osobiście uważam, że nie ma co przesadzać na temat każdego włosku jaki nam się pojawi, przynajmniej póki nie będą nas mylić z małpką :) Chodzi o to, że nie musimy być przecież idealne na każdym kroku, nie dajmy się popaść w paranoję. Aczkolwiek mimo tego chciałam sięgnąć po plastry z woskiem i spróbować depilacji w domu. Sięgnęłam po plastry od Joanny, które wyglądają tak:


Od producenta:
Plastry z woskiem są przeznaczone do depilacji delikatnych partii twarzy. Dzięki swojemu kształtowi i elastycznemu podłożu skutecznie i trwale usuwają nawet najdrobniejsze włoski wraz z cebulkami. Pozostawiają skórę gładką i aksamitną nawet przez kilka tygodni, a systematycznie stosowane osłabiają włosy i spowalniają ich odrastanie.

Cena:
ok. 7zł

Moja opinia:
Szczerze mówiąc sięgnęłam po plastry bez większego namysłu, przygotowania, a nawet z niezbyt pozytywnym nastawieniem. 7zł za plastry gdzie inne cuda do depilacji oscylowały nawet w granicach 30zł? Jednak wzięłam, bo przecież nie zbankrutuję, a zaspokoję ciekawość. W pudełku znajdowało się 12 pojedynczych plastrów + oliwka na podrażnienia. Dokładnie to co jest na zdjęciu poniżej:

zawartość

No i zaczęło się. Po przeczytaniu instrukcji wzięłam się do roboty, która trwała łącznie kilkanaście minut, a samo wyrywanie ułamek sekundy. Po wyrywaniu skóra była lekko, naprawdę lekko zaczerwieniona, na co nałożyłam załączoną oliwkę i poszłam spać. Rano nie było śladu po depilacji, a skóra idealnie gładka. Plastrów zużyłam łącznie chyba z połowę ponieważ na wybrane partię zabiegi trzeba powtarzać lub do trudno dostępnych miejsc, np. nad ustami i robić to bardzo precyzyjnie. Jednak wosk sprawdził się świetnie, lekko rozgrzany wtopił się bardzo dobrze, wyrywając włosy, nie skórę (a tak się bałam :P), a oliwka świetnie załagodziła zaczerwienienia. Lekko pachnie, jest bardzo tłusta i obyło się bez jakichkolwiek podrażnień. Myślę, że depilując woskiem będę mieć spokój nawet do 3 tygodni. 

Tak jak mówiłam co do efektów byłam niedowiarkiem, więc nie robiłam zdjęcia przed. W każdym razie efekt po użyciu plastrów (zdjęcie robione dzień po) do depilacji Joanny możecie zobaczyć poniżej:


Ani śladu po włoskach i skóra bez podrażnień. Chyba ważne pytanie "czy depilacja woskiem boli?". Usłyszałam, że skoro nie darłam się to nogi też bym przetrwała, pewnie tak, ale myślę, że nogi bolą bardziej, bo jednak jest tam więcej włosów do wyrwania. Jeśli jednak to przeżywacie to wąsika przeżyjecie bez problemu. To ułamek sekundy :) Zacisnęłam zęby i nawet nie zdążyłam powiedzieć "ała" i było po krzyku, także mogę powiedzieć że ból to jakieś 5% w stosunku do 100% także naprawdę niewiele. 

instrukcja na opakowaniu

Ok, to wszystko co chciałam Wam napisać w dzisiejszym poście. Plastry z Joanny to naprawdę prosty, tani i szybki sposób na depilację wąsika w domu :) Jeśli szukacie właśnie czegoś do depilacji twarzy to bardzo polecam! Do następnego :)