sobota, 6 października 2012

DIY - maseczka na twarz za 40gr.

Aby mieć zadbaną skórę i urozmaicać swoją pielęgnację nie trzeba mieć dużo pieniędzy. Pamiętacie moją notkę dotyczącą plastrów na nos pomagających usuwać wągry? Jej wartość wynosiła około 1zł. Zainteresowanych zapraszam tutaj. Dziś mam dla Was kolejną bardzo prostą maseczkę (dla skóry tłustej) do której będziemy potrzebować:


Jajka :)
+ dwie miseczki

Dla kogo? Ta maseczka jest głównie polecana do cery tłustej bądź mieszanej. Białko jajka mocno ją matowi zaś żółtko nawilża. Maseczka ta również ujędrnia skórę. W przypadku mojej suchej skóry musiałam później zrobić maseczkę nawilżającą, więc jeśli macie skórę suchą to raczej nie jest Wam potrzebna :)


Sposób przygotowania:
Musimy oddzielić żółtko od białka i delikatnie wymieszać. To wszystko!

Sposób użycia:
Najpierw nakładamy białko w większej ilości na twarz, omijamy okolice oczu. Nie musimy bać się, że spłynie, bo tak się nie stanie. Czekamy aż białko całkowicie wyschnie na twarzy. Później ściągamy białko. Efekt? Matowa, u mnie lekko przesuszona skóra. Teraz czas na żółtko. Nakładamy większą ilość żółtka na twarz i czekamy na wyschnięcie. Później zmywamy twarz letnią wodą.


Jak sprawdziła się u mnie?

Białko bardzo wysuszyło mi skórę i bardzo ją zmatowiło. Potrzebowałam takiego odświeżenia. Czuć, że coś zrobiliśmy z tą skórą, jest taka czysta i świeża. Zaraz po niej zrobiłam maseczkę nawilżającą i efekt po tym wszystkim bardzo zadowalający, miła w dotyku i gładka skóra. Polecam wypróbować :) Maseczka przeznaczona jest głównie dla cery tłustej ze względu na mocne zmatowienie skóry, nie polecam dla skóry suchej.