niedziela, 30 września 2012

Pielęgnacja włosów - update.Hej. Przyszedł czas na zrobienie odświeżonego posta dotyczącego pielęgnacji moich włosów. Zmieniłam w międzyczasie praktycznie każdy kosmetyk dlatego chciałabym je Wam nieco przybliżyć. Moje włosy są normalne, nie przetłuszczają się za mocno, nie są też suche czy kruche. Nie mam też rozdwojonych końcówek (co mi pomogło zobaczyć możecie tutaj). Jestem z moich włosów bardzo zadowolona, są zdrowe, odżywione, miękkie w dotyku, a wszystko za sprawą odpowiednio dobranych kosmetyków. To wszystko, co używam aktualnie do pielęgnacji:Nie będę się zbytnio rozpisywać o odżywce Wax, bo używam jej zbyt krótko. Recenzja pojawi się może w przyszłości.
Powiem tylko, że dostępny jest wariant dla jasnych i dla ciemnych włosów.


Pierwszy raz jestem w posiadaniu tych dwóch kosmetyków za sprawą konkursu Nivea. Bardzo mnie ten fakt cieszy ponieważ w życiu nie miałam lepszego duetu. Seria Long Repair jest przeznaczona specjalnie dla długich włosów. Szampon - jak szampon, dobrze się sprawuje, a odżywka to prawdziwy cud. Jest to odżywka do spłukiwania, wmasowuję ją i pozostawiam na ok 3 min. Efekt? Włosy bardzo miękkie w dotyku, gładkie i lśniące. Używałam jej również wraz innymi szamponami i sprawuje się równie świetnie.


Ten jedwab do włosów to tak naprawdę: jedwab, odżywka, serum do końcówek, serum chroniące przed temperaturą. Kilka rzeczy w jednym. Była dostępna w sierpniowym shiny boxie (klik). Tego jedwabiu używam głównie na końcówki, ale delikatnie wcieram pozostałość w całe włosy. Pozostawia je naprawdę gładkie i końcówki są zadbane, w dalszym ciągu nie rozdwajają mi się.


Myślę, że ten produkt możemy zaliczyć jeszcze do pielęgnacji. Jest to spray, który chroni przed wysoką temperaturą (suszarki, prostownicy, lokówki). Tylko w sytuacjach ekstremalnych używam suszarki, natomiast kilka razy w miesiącu używam lokówki, dlatego ten spray jest dla mnie niezbędny. Otula włosy wyczuwalną powłoką, dzięki czemu nie palimy ich i nie przesuszamy. Więcej pisałam o nim tutaj.pierścionek - TUTAJ

Warto dbać o włosy, bo są z nami przez całe nasze życie. Warto dostosować kosmetyki do nich i zainwestować w dobre odżywki - szampon uważam tylko za kosmetyk, który myje, najważniejsza jest odżywka. Nie używam masek czy innych tego typu cudów, wystarcza mi to co pokazałam w dzisiejszej notce. Jutro niby rozpoczęcie, a ja nie wiem na którą - nie ma to jak dwa różne terminy (różne godziny i różne dni) :)

Blog już działa poprawnie :)!