środa, 22 października 2014

Jak rozpoznać oryginalny tanglee teezer? Podróbka a oryginał, różnice.

 Dziś przychodzę do Was myślę, że z dosyć pożytecznym postem. Mianowicie, chciałabym poruszyć temat tangle teezer, dokładniej mówiąc - podrób a oryginałów. Obecnie jest to chyba najbardziej popularna szczotka i oczywiście coraz więcej możemy spotkać, głównie w internecie, jej nieudanych podróbek. Chciałabym pokazać Wam kilka aspektów pod którymi różnią się one od siebie. Jakie są te różnice? Nie tylko jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, także opakowanie, jakość oraz użytkowanie. Zaznaczę jeszcze, że skupię się na modelu tangle teezer compact ponieważ właśnie te szczotki są w moim użyciu. Wyglądają tak:


Przede wszystkim nie dajmy się zwariować pod względem ceny. Wersja kompaktowa w 100% oryginalna kosztuje dokładnie 52zł (prosto ze sklepu sklep.tangle-teezer.pl). Nie dajcie się więc nabrać, że dostaniecie oryginał za 11zł i to z dostawą. Wystarczy, że wpisałam nazwę szczotki w allegro i od razu wyskoczyły same podróby, co widzicie poniżej...


Opakowań oraz samych wersji oryginalnych jest dosyć sporo, więc nie jest łatwo wyznaczyć konkretne różnice. Te zauważalne gołym okiem zaznaczyłam Wam na poniższym zdjęciu. Przede wszystkim logo, także różnica w czcionce.


Najłatwiej zauważyć różnicę po prostu już jeśli chodzi o samą czcionkę. Podróba nie ma oryginalnego logo lub jest ono odstające od szczotki. Często może różnić się także samym odcieniem. Zaznaczyłam obok także, że wykończenie również jest inne. Po otwarciu szczotki od razu widać, że jest bardziej sztywne i proste. 


A może mimo tego lepiej spróbować tańszego "odpowiednika"? Opakowanie, kolor, to nie wszystko. Ważny jest również sztywny kształt podróby, plastik jest kiepskiej jakości, są o wiele bardziej lekkie, kolce do rozczesywania za to są sztywne i twarde. Mam zamiar zakupić sobie chiński zamiennik za grosze i sprawdzić różnicę na własnych włosach. Myślę, że może to być całkiem ciekawe doświadczenie. Podsumowując, zwracajcie uwagę na: cenę, pudełko (napisy), oryginalne logo, kształt. Jeśli chcecie być pewne co do oryginału warto kupić ją z pewnej strony www.tangle-teezer.pl. To tyle na dziś, mam nadzieję, że teraz nie macie już wątpliwości. Za jakiś czas sprawdzę chiński odpowiednik i na pewno zrobię na ten temat post/filmik porównawczy. Do następngo :)