piątek, 19 sierpnia 2016

Mój hit! Recenzja Intima równowaga flory bakteryjnej, płyn do higieny intymnej, Ziaja.

Cześć wszystkim, a przede wszystkim cześć dziewczyny! :) Dzisiaj post specjalnie dla Was. Jestem pewna, że zdecydowana większość z Was zmierzała się z problemem jakim są podrażnienia, swędzenie, szczypanie w miejscach intymnych. Tak naprawdę w ciągu roku non stop jesteśmy narażone na infekcje, baseny, kąpiele, solarium, materiał bielizny, itp. Muszę powiedzieć iż co najmniej kilka razy w roku mam wrażenie, że tym razem nie obejdzie się bez wizyty u ginekologa. A jednak jest coś co nigdy mnie nie zawiodło! Mowa o serii płynów do higieny intymnej z firmy Ziaja (różne rodzaje), akurat obecnie mam ten:


Od producenta:
Płyn do higieny intymnej przygotowany na bazie szczególnie delikatnych substancji myjących, skutecznie zastępuje mydło, a jest od niego delikatniejszy. Neutralizuje przykry zapach i daje uczucie świeżości utrzymujące się kilkanaście godzin, Zawiera D-Panthenol (prowit. B5), dlatego działa kojąco na drobne zaczerwienienia i podrażnienia śluzówki. Dzięki dodatkowi kwasu mlekowego utrzymuje prawidłowy poziom pH błon śluzowych i skóry oraz nie dopuszcza do rozwoju chorobotwórczej flory bakteryjnej. 

Cena:
5zł - 200ml
8zł - 500ml

Moja opinia:
Skoro to mój hit to produkt musi być rewelacyjny, no i jest! Wiele razy w ciągu roku nabawiam się podrażnień. Zazwyczaj sięgam po inne płyny, po prostu dostępne w domu i to jest ten błąd. Gdy pojawia się problem zawsze sięgam po ten żel z ziaji. Łagodzi, chroni, leczy podrażnienia i zaczerwienienia. Faktycznie utrzymuje prawidłowy poziom pH błon śluzowych, a powiedziałabym nawet, że go po prostu pomaga, nawet gdy wdała się infekcja. Tyle razy ile myślałam, że będę musiała stosować jakiś antybiotyk lub maść, tak zawsze pomaga mi właśnie żel z tej serii :)

Konsystencja:

Plusy:
+ dostępność, cena
+ opakowanie (małe wersje i duże)
+ wydajność
+ delikatnie się pienią, dobrze zarazem wypłukują
+ przyjemne, delikatne zapachy
+ chronią przed infekcjami
+ wspomagają w razie infekcji
+ dobrze oczyszczają
+ nie szczypią

Minusy:
- zamknięcie jest trochę słabe, może się wylewać
- dość rzadka konsystencja (aczkolwiek akurat mnie to nie przeszkadza)


Jest to najbardziej skuteczny płyn gdy właśnie obawiam się jakiejś infekcji dlatego tak bardzo chciałam się z Wami podzielić tą informacją. Myślę, że może być naprawdę przydatna :) Mam nadzieję, że i Wam pomoże w krytycznych sytuacjach, a i dobrze sprawdzi się na co dzień. Póki co pozdrowienia z przepięknych Tatr! :) Widzimy się na fejsie www.facebook.com/itinspiresme!