środa, 18 grudnia 2013

5 porad - jak kupować dobre prezenty.


Zamiast podawać Wam jak na tacy listę pomysłów "co kupić tacie, co kupić siostrze", chciałabym podać Wam 5 porad dotyczących tematu - Jak kupować prezenty, jak kupić trafiony prezent, czym się kierować w wyborze prezentów.

1. Słuchaj, co mówi/pokazuje druga osoba. To niby bardzo proste, ale coraz rzadziej potrafimy słuchać. Często (nawet w ciągu roku) gdzie jesteśmy z kimś w sklepie, słyszymy "ale bym to chciał/a!". Zapamiętujmy takie informacje lub zapisujmy. 
2. Zwróć uwagę czym się dana osoba zajmuje w wolnym czasie. Jeśli ma wolny czas to co robi? Czyta książkę, ogląda film, spaceruje, biega, piecze, rysuje, chodzi na siłownie, fitness, poświęca na naukę? Warto się tym kierować, bo łatwo można trafić z prezentem, który naprawdę się jej przyda.
3. Jak wygląda otoczenie/pokój/mieszkanie danej osoby. Może potrzebuje organizera do szafy, szuflady, na kosmetyki, na krawaty, do kuchni, czy do salonu np. organizer na gazety? Możesz również pomóc stworzyć pomieszczeniu klimat, kupując świeczki, ramki, zdjęcia.
4. Pasje, zainteresowania, hobby. Może uwielbia spędzać czas w kuchni, więc warto kupić oryginalne foremki do pieczenia, może pojemnik na ciasto. Jeśli często u Ciebie w domu coś naprawia, jest złotą rączką, może zestaw narzędzi, wkrętarkę, jeśli zajmuje się także naprawą samochodów, może dobre rękawice, latarkę na głowę. Kobiecie jeżdżącej samochodem zawsze przyda się jakiś ładny zapach do auta.
5. Decyduj się na praktyczne prezenty. Nie kupuj nic na siłę. Gdy już naprawdę nie wiesz co kupić, zawsze dobrym rozwiązaniem są kosmetyki, żele pod prysznic, balsamy do ciała, peelingi, dezydoranty, piżamy, kapcie, herbaty, kawy, itp. Każdy z nas takie rzeczy i tak by wykorzystał i o to chodzi!

A co powiecie na najklejki na drzwi/szafkę/laptopa, fototapety na ścianę do pokoju, kuchni, gabinetu?
Sklep Pixers ma mnóstwo takich ofert, zobaczie sami tutaj.


Musiałabym dodać jeszcze 6 punkt - spróbuj zrobić coś sam :) Mydełka, świeczki, narysować obrazek, stworzyć filmik, ozdobne pudełka. Ja jestem z moich prezentów, które kupiłam dla bliskich jest bardzo zadowolona. A u Was jak, gotowi na święta? :)