wtorek, 26 listopada 2013

Wszystko o olejowaniu włósów. Jak zacząć, czego używać.


Hej. Dziś przejdziemy do kolejnego kroku, jeśli chodzi o temat olejowania włosów. W poprzednim poście (tutaj) mogliście rozróżnić różne typy porowatości włosów. Dziś przedstawię Wam temat olejowania. Mianowicie, jak się olejuje włosy, jakie oleje są dla konkretnych rodzajów włosów najlepsze. Oczywiście możecie poszukać w sieci więcej olejów i także mnóstwo innych sposobów olejowania. Ja chcę Wam przedstawić wszystko zwięźle i na temat.

Oleje dla włosów o porowatości wysokiej:
Olej z orzechów włoskich, z pestek malin, kukurydziany, z pestek winogron, pestek śliwki, kiełków pszenicy. 

Oleje dla włosów o niskiej porowatości:
Olej kokosowy, palmowy, z pestek granatu, olej arganowy.

Oleje dla włosów o średniej porowatości:
Olej awokado, olej jojoba, z orzechów laskowych, olej sezamowy, z orzechów laskowych, migdałowy.


Jak przygotować włosy do olejowania?
Najpierw musisz oczyścić swoje włosy z wszystkich sztucznych zapychaczy, typu parafina i silikon. Chodzi o to by szampon był z SLS. Najważniejsze to bez dodatkowych silikonów. Ja używam szamponu dla dzieci np. Baby Dream. Po takim szamponie włosy nie będą najmilsze w dotyku, ale właśnie takie naprawdę są... Nałóż więc koniecznie jakąś dobrą maskę lub odżywkę. Osobiście zrobiłam to tylko raz, potem przeszłam już do olejowania.Jak olejować włosy?
Takich sposób jest naprawdę wiele, od nakładania ich na całą noc, na kilka godzin, po pokrywanie nim całych włosów lub pół. Ja Wam przekażę mój sprawdzony sposób. Gdy wiem, że będę danego dnia myła głowę to na początku wsmarowuję  w suche włosy olej mniej więcej w 3/4 długości włosów. Nie robię tego przy skórze głowy i nie olejuję grzywki. Zawijam wtedy włosy w ręcznik i trzymam tak ok 1-1,5 godziny. Następnie myję głowę bardzo dokładnie, oczywiście niezastąpionymi szamponami dla dzieci. Po olejowaniu  możecie zastosować ulubiona odżywkę. I tak naprawdę oto cała filozofia :)

Po co olejować włosy?
Jest to bardzo prosta i bardzo efektywna forma pielęgnacji włosów. Dzięki składnikom olei staną się naprawdę odżywione, sprężyste, pełne, odporne. Docierają one głęboko, łuski włosowe są widocznie zdrowsze. Działają też na same cebulki, które są dotlenione, wzmocnione sebum się normuje. Same plusy! Oczywiście na efekty trzeba poczekać i również powinniśmy być systematyczni, ale lepiej i tak dbać o włosy rzadziej, ale dbać. 


Olejowałam swoje włosy dopiero kilka razy, ale już czuję ogromną różnicę w dotyku. Włosy są odżywione, pełniejsze, mają większą objętość, są zdrowsze, lśniące i wyglądają o wiele lepiej. Do rozpoczęcia olejowania wystarczy, że określisz porowatość swoich włosów za pomocą notki, która jest tutaj i wybierzesz odpowiedni olej dla siebie. Mam nadzieję, że zachęciłam Was do spróbowania tej prostej, a efektywnej metody dbania o włosy :)