sobota, 17 listopada 2012

Japońskie "wynalazki"

Pewnie nie wszyscy pamiętacie notki pt. "Japońskie wynalazki", bo dawno takiej notki nie było. Ostatnio jednak znowu wkręciłam się w ten temat. I oczywiście ponownie wpadłam a podziw co do tych wynalazków, które na pierwszy rzut oka wydają się naprawdę dziwne. Zobaczcie sami, co króluje na japońskim (pewnie nie tylko) rynku:
Nr. 1 to "Nose up" - czyli nos do góry, wyżej. Poniekąd te cudeńka są stworzone po to, by niekiedy wyleczyć niektórych z jakichś, mniejszych lub większych, kompleksów. Ten przedmiot służy do ściśnięcia noska tak, by był szczuplejszy. Ma sprawić, że skrzydełka nosa będą bardziej dociśnięte do środka, przez co cały nos wygląda szczuplej.


Nr. 2, to kolejny przedmiot jak dla mnie kolejny, który ma pomóc wyzbycia się jakiś naturalnych, specyficznych cech. Jak wiecie Azjaci, Koreańczycy, Japończycy mają małe, skośne oczy, a także są one głębiej osadzone. Ten przyrząd ma za zadanie ścisnąć skórkę nad okiem w taki sposób, by ją podnieść, przez co oko ma wydawać się większe, bardziej wysunięte.Kolejny przedmiot również służy wyszczupleniu i przedłużeniu nosa, by stał się bardziej wyrazisty.


Znalazłam takie zdjęcie, gdzie idealnie możecie zobaczyć efekt "przed" i "po" używaniu takich "sprzętów". Od razu widać, że nos jest wyraźniejszy, bardziej zarysowany jego koniec, a skrzydełka nosa są bardziej dociśnięte. Ale czy różnica jest taka wielka? Widocznie wystarczająca, aby zdobyć uznanie i popularność.


Ostatnim wynalazkiem są takie małe paseczki, które przykleja się między powieką a brwią (jak widzicie na rysunku). Dzięki niemu znika trochę ta skórka, która tak bardzo zasłania oczy i wydają się większe. Często ten motyw wykorzystuje M. Phan w swoich makijażach. Poświęciła im nawet cały filmik, zobacz tutaj.

Ostatnio mieliście okazję wygrać kilka drobiazgów prosto z Japonii, które kiedyś zamówiłam, pokazywałam je tutaj. Jak myślicie, że to tylko takie głupoty, czy ludzie chcą naprawdę trochę zmienić swoje cechy, jeśli chodzi o wygląd? Te rzeczy cieszą się naprawdę ogromną popularnością, co trochę o czymś świadczy.