czwartek, 20 października 2011

Soczewki miesięczne.

Jeśli macie ochotę poczytać na temat wizyty w vission express pod kątem wyboru soczewek, a także na temat soczewek 1 dniowych odsyłam do notki- http://it-inspires-me.blogspot.com/2011/08/wizyta-w-vission-express-pod-katem.html

Tym razem spróbowałam soczewek miesięcznych. Dokładnie takich:

Jaka jest różnica? Przede wszystkim, jeśli potrzebujemy korygować nasz wzrok codziennie, to niezastąpione są te na miesiąc. Przede wszystkim są tańsze - bardziej opłacalne od tych miesięcznych.

Zalety:
- cena
- są trochę twardsze, a więc łatwiej je ściągać i zakładać
- mamy spokój na cały miesiąc, kupując całe opakowanie nawet do 3 miesięcy

Wady:
- mogą wystąpić na początku trudności z zakładaniem i zdejmowaniem
- trzeba dokupić płyn oraz pudełko
- gdy coś jest 'nie tak' musimy ściągnąć je, przemyć i schować - nie wyrzucamy ich, tak jak możemy zrobić to z tymi 1 dniowymi.

Co o tym myślę?
Przestawiłam się na miesięczne soczewki, gdyż bardziej opłaca się takie kupować. Na początku ciężko było mi je założyć i ciężko ściągnąć, gdyż są twarsze i nie da się ich 'zwinąć'. Noszę ze sobą płyn do soczewek oraz pudełko. I tak - my kobiety - nosimy torebkę, więc akurat to nie jest większym problemem.

Używam takiego płynu do soczewek i takich pojemników.

Użytkowanie:
Możemy nosić je non stop przez 6 dni (w tym 6 nocy). Po sciągnięciu należy zdezynfekować je i włożyć do pudełka wypełnionego płynem. Płyn w pudelku należy wymieniać najlepiej codziennie. Co jakiś czas warto także wymienić pudełka.