piątek, 22 listopada 2013

Porowatość włosów, czym jest, rodzaje. Określenie porowatości Twoich włosów.

Ruszamy od dziś z bardzo ważnym tematem dot. pielęgnacji włosów. Takich notek będzie kilka, dziś dowiecie się co to jest porowatość włosów, poznacie ich rodzaje i określicie swoją porowatość. No, to zaczynamy :)Każda posiadaczka włosów na głowie, w różnym kolorze, o różnej długości, może określić ich porowatość. Pozwoli to Wam na dostosowanie odpowiedniej pielęgnacji specjalnie do swojego rodzaju włosów. Polecam nie kupowanie na ślepo szamponów, które reklamują w telewizji, podkradanie mamom czy siostrom. Każda z nas ma inny typ włosów i jeśli chcecie o nie dbać to musicie wiedzieć jak jest z tą porowatością. Wbrew pozorom jest to bardzo prosty temat z którym zapoznałam się jakiś czas temu.

Wyróżniamy:
Porowatość wysoką 
porowatość niską
 można też wyróżnić porowatość średnią

porowatość niska: włosy zdrowe, lśniące, gładkie, odporne na stylizacje, farbowania, łuski włosów ułożone bardzo ściśle, gdy patrzycie na takie włosy - są całością, nie odstają łuski, długo schną. Zazwyczaj niską porowatość mają włosy proste.


porowatość wysoka - łuski odstają, jest to bardzo widoczne, są zniszczone z różnych powodów, suche, nie miłe w dotyku, bardzo szybko schną. Przyczyny: brak pielęgnacji, zła pielęgnacja, używanie suszarek, prostownic, gumek recepturek, chodzenie spać w mokrej głowie itp.


średnia (normalna) - włosy, które są w miarę dobrej kondycji, znoszą zabiegi, jakie się im funduje (suszenie, farbowanie), gdy są w gorszej formie, wystarczy maska, kilka zabiegów pielęgnacyjnych, aby przywrócić im blask.


Określenie porowatości Twoich włosów:

1. Przejedź palcami po włosach w kierunku jego rośnięcia. Czujesz nierówności pod palcami czy gładkość?
2. Porowatość niska: ciężko je zmoczyć całe, schną bardzo długo
3. Porowatość wysoka: szybko się moczą i szybko schną
4. Porowatość wysoka: włosy niemiłe w dotyku, szorstkie, matowe, suche
5. Porowatość niska: włosy ciężkie, lśniące, śliskie

Moje włosy zdecydowanie są pomiędzy tym wszystkim. Mają swoje lepsze i gorsze dni.
Ich kondycja zależy od tego ile czasu poświęciłam im i czego użyłam do pielęgnacji. Wyglądają tak:


W następnych notkach dowiecie się o sposobach pielęgnacji, najlepszych kosmetykach, zapobieganiu zniszczeniom i zamykaniu łusek włosowych. 
Czy wiesz już jaka jest porowatość Twoich włosów? :)

Promocja w Rossmann: