sobota, 12 maja 2012

batiste original, suchy szampon do włosów.

Dzięki oglądaniu dziewczyn na youtube dowiedziałam się o suchych szamponach i o wychwalanym batiste orignal. Byłam pewna, że długo nie będzie mi dane go spróbować, ponieważ u nas go nie ma, wiem, że jest w uk. Ucieszyłam się ogromnie, gdy ujrzałam go w sklepie OB w Szwecji i to w dwóch zapachach. Wzięłam ten standartowy:


Od producenta:
Odświeża włosy pozostawiając uczucie czystości bez użycia wody. Oczyszcza włosy na całkiej dlugości z sebum i resztek kosmetyków do stylizacji. Sprawia, że włosy wyglądają na świeżo umyte, pięknie pachną, są puszyste i miłe w dotyku.

Sposób użycia:
Kosmetyk rozpylamy w odległości 30cm, opuszkami palców myjemy włosy na sucho, czekamy 1 minutę i szczotkujemy włosy, układamy fryzurę.

Moja opinia:
Ogólnie mówiąc suche szampony przedłużają świeżość naszych włosów o jeden dzień. Idealnie nadają się na lato, gdy włosy zdecydowanie szybciej się przetłuszczają, a już napewno jeśli jesteście posiadaczkami grzywki. Napewno nikt z Was nie lubi sklejonych włosów. Własnie wtedy ten szampon jest idealny. Po zastosowaniu włosy wydają się naprawdę świeże, są miłe w dotyku i w niczym nie przypominają przetłuszczonych. Idealny sposób na szybkie odświeżenie. U mnie sprawdza się, gdy siedzę sobie spokojnie w domu i mam zamiar głowę myć z rana, a nagle suprise i za 10 minut wyjście.

Sposób użycia:
Z odległości ok. 30 cm spryskać np. grzywkę i pozostawić na ok. 1 minutę. Potem normalnie ułożyć włosy, rozczesać dokładnie. Spray pozostawia biały proszek, który należy właśnie dobrze rozprowadzić i wtedy staje się niewidoczny.


Małe minusy:
Plusy znacie, zdecydowanie jest ich większość. Natomiast na drugi dzień po użyciu szamponu, przynajmniej u mnie, występuje swędzenie głowy. Należy też głowę bardzo dokładnie umyć, ponieważ może pozostać biały proszek. Ja wystraszyłam się, że dostałam łupieżu, ale właśnie nawet po myciu może jego trochę zostać.


Specjalnie dla Was przygotowałam zdjęcia przed i po. Włosy trzeciego dnia (pod grzywką):


Po zastosowaniu suchego szamponu batiste original:


Jak widzicie różnica jest ogromna, jak po umyciu włosów. Czas do kończyć fryzurę i wychodzić do kina :)