poniedziałek, 1 września 2014

Kremy BB, pochodzenie, przeznaczenie, różnica pomiędzy koreańskimi a polskimi odpowiednikami.


Wiem, że wiele z Was oczywiście już dawno zapoznała się z kremami BB, ale wiem też, że zdecydowana większość śledzących mojego bloga, nie zagląda systematycznie na inne blogi, gdzie znajduje się tematyka związana z kosmetykami. Małe wyjaśnienie, w razie gdyby ktoś się burzył, że piszę o prozaicznej sprawie. Dziś chciałabym przedstawić Wam kremy BB, powiedzieć o nich kilka słów.

Co to jest krem bb, do czego służy?
Można powiedzieć, że krem bb to połączenie kremu nawilżającego + filtra + podkładu w lekkiej formule. Genialnie jest właśnie go zastąpić zamiast używać ciężkie podkłady. Jest kremem, który nie pogorszy Wam stanu Waszej skóry, nie zapcha jej, nie ma właściwości, które mogłyby powodować niedoskonałości.

Do jakiej cery nadaje się krem BB i jak mocno kryje?
Osobiście uważam, że kremy bb najlepiej nadają się do cery suchej, normalnej. Oczywiście są dobre kremy bb (koreańskie) które świetnie się sprawdzą na cerze tłustej i trądzikowej. Mają za zadanie pielęgnować skórę, wyrównać kolor i delikatnie zakryć niedoskonałości. Taki krem można jednak używać również jaką bazę, która będzie pielęgnować naszą skórę. Na niego bez problemu można nałożyć dalszy makijaż, np. korektor czy puder i tym samym zwiększyć krycie.

Efekt (moim zdaniem i nie tylko) najbardziej znanego kremu BB Mischa.


Co oznacza BB, gdzie powstał krem bb?
Kremy BB, BB cream czyli samo BB oznacza blemish balm, blemish base, czyli można powiedzieć, w wolnym (moim tłumaczeniu) balsam na wady, pewne oszpecenie. Kremy BB powstały w Europie, dokładniej w Niemczech, natomiast popularność zyskały i wciąż promowane są najbardziej w Korei. Koreanki słyną z tego, że bardzo dbają o swój wygląd, o opóźnianie starzenia, delikatny makijaż. 

Czym różni się polski krem bb od koreańskiego?
Nasze "odpowiedniki" koreańskich kremów BB niestety nieco się różnią. Same rozwinięcie skrótu BB, Garnier rozwija jako Beauty Balm Perfector czyli balsam upiększający, a nie jako Blemish Balm. Skład oczywiście też jest całkiem inny, nie wspomnę o jakości, przydatności, trwałości w użytkowaniu, a także cen. Zastanawialiście się ile powinien kosztować dobry krem BB? W Korei kosztują one zazwyczaj minimum 80zł, a w Polsce Nivea czy Garnier proponuje nam odpowiedniki za 10-20zł. Sama miała okazję przetestować kilka i odstawiłam je już na dalszy plan... Pisałam na blogu dwie recenzje naszych kremów od Garniera i Nivea:

garnier - recenzja tutaj, nivea - recenzja tutaj

Które koreańskie kremy są najlepsze?
Trochę czytałam o nich w internecie i zdecydowanie największą popularność zyskał krem BB skin 79 oraz równie znany krem Mischa. Widziałam z nimi wiele recenzji i najbardziej mnie zaciekawiły. Tyle informacji na dziś, bo trochę tego jest :) Już niebawem pokażę Wam 3 kremy BB, a raczej próbki, które zdecydowałam się zamówić do spróbowania ponieważ zamierzam na stałe zacząć jednego z nich używać. Napiszę też kilka słów o moim pierwszym wrażeniu podczas używania prawdziwych koreańskich kremów BB :) Dajcie znać czy Wy takich używacie jeśli nie to mam nadzieję, że moje posty Was do nich przekonają. Do następnego!