czwartek, 20 października 2011

Soczewki miesięczne.

Jeśli macie ochotę poczytać na temat wizyty w vission express pod kątem wyboru soczewek, a także na temat soczewek 1 dniowych odsyłam do notki- http://it-inspires-me.blogspot.com/2011/08/wizyta-w-vission-express-pod-katem.html

Tym razem spróbowałam soczewek miesięcznych. Dokładnie takich:

Jaka jest różnica? Przede wszystkim, jeśli potrzebujemy korygować nasz wzrok codziennie, to niezastąpione są te na miesiąc. Przede wszystkim są tańsze - bardziej opłacalne od tych miesięcznych.

Zalety:
- cena
- są trochę twardsze, a więc łatwiej je ściągać i zakładać
- mamy spokój na cały miesiąc, kupując całe opakowanie nawet do 3 miesięcy

Wady:
- mogą wystąpić na początku trudności z zakładaniem i zdejmowaniem
- trzeba dokupić płyn oraz pudełko
- gdy coś jest 'nie tak' musimy ściągnąć je, przemyć i schować - nie wyrzucamy ich, tak jak możemy zrobić to z tymi 1 dniowymi.

Co o tym myślę?
Przestawiłam się na miesięczne soczewki, gdyż bardziej opłaca się takie kupować. Na początku ciężko było mi je założyć i ciężko ściągnąć, gdyż są twarsze i nie da się ich 'zwinąć'. Noszę ze sobą płyn do soczewek oraz pudełko. I tak - my kobiety - nosimy torebkę, więc akurat to nie jest większym problemem.

Używam takiego płynu do soczewek i takich pojemników.

Użytkowanie:
Możemy nosić je non stop przez 6 dni (w tym 6 nocy). Po sciągnięciu należy zdezynfekować je i włożyć do pudełka wypełnionego płynem. Płyn w pudelku należy wymieniać najlepiej codziennie. Co jakiś czas warto także wymienić pudełka.

10 komentarzy:

 1. hm soczewki ja tam nie mam problemów z oczami , ale jak będe dalej tak zajeżdżać kompa to może to się różnie skończyć;)

  dziękuję, ja też się jaram nim haha

  OdpowiedzUsuń
 2. chciałam sobie kupić soczewki powiększające oczy ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję dziękuję:):):)
  chciałam kiedyś nosić inny odcień niż mój, ale cóż, marzenie..;D;D;D

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej! Bardzo fajny blog ;D
  wpadaj do mnie:
  http://daamned.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak się składa, że niedawno zaczęłam używać soczewek miesięcznych ;) Ale w nich chyba nie można spać, bo próbowałam i nie mam miłych doświadczeń...

  OdpowiedzUsuń
 6. Kurczę, zareklamowałaś u kogoś swoje ciuchy , odwiedziłam z ciekawości, weszłam w allegro i okazało się że jesteś z Rumi :D Ja też! Zapraszam na mojego bloga, mam tam swoje zdjęcie - może okaże się, że się znamy? :)

  http://basia-kosmetyki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Noszę okulary i chciałabym się przestawić na soczewki powiedz mi czy jest to opłacalne czy nie bardzo i czy soczewki jednodniowe jeżeli chodzi o to żeby założyć je raz na kiedyś na jakąś imprezę jest opłacalnym przedsięwzięciem ? :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Okulary, jeśli już je masz, są bardziej opłacalne, ponieważ nic nie musisz płacić. Soczewki kupuje się dla wygody, lepszego wyglądu czy lepszego samopoczucia i komfortu. Jeśli o mnie chodzi to nie zamieniłabym soczewek na okulary. Soczewki jednodniowe (parę) można kupić na allegro za ok. 10zł za sztukę, także oczywiście możesz sobie takie kupić dla spróbowania. Zakładanie soczewek jednak powinien pokazać ci okulista, najlepiej jest wybrać się na wizytę u okulisty pod względem wyboru soczewek, radzę nie robić niczego nieświadomie.

  OdpowiedzUsuń