niedziela, 14 maja 2017

VIDEO: Studia dzienne czy zaoczne?

Hej! Właśnie trwają matury... Aj, kiedy to było. Cieszę się, że te egzaminy mam za sobą. Pamiętajcie, że diabeł nie taki straszny jak go malują. Zdecydowanie trudniejszym wyborem jest zdecydowanie się na konkretne studia. Właśnie dlatego przygotowałam dla Was film związany ze studiami dziennymi i zaocznymi. Opowiem o swoich doświadczeniach, plusach i minusach. Mam nadzieję, że video Wam się przyda! :) Enjoy!

!

Do następnego

2 komentarze:

 1. jeśli chodzi o Twój fimik, to nie do końca się z Tobą zgadzam ;)
  po pierwsze doświadczenie jest ważne, ale nigdy nie jest tak, że wszyscy ukończą studia... Nas zaczynało 130, a obroniło się jakieś 50 osób. Bardzo dużo osób dojeżdża i to dosyć daleko, więc nawet jeśli kończymy jeden kierunek to jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że będziemy konkurentami na rynku pracy.
  A dodatkowo zapomniałaś o bardzo ważnej rzeczy - studia dzienne są za darmo, a za zaoczne trzeba płacić (bardzo często nie są to małe pieniądze)... studiując dziennie (szczególnie na magisterce) bez problemu można pójść do pracy, trzeba tylko dobrze wszystko zorganizować ;) dla mnie też nie ma sensu pójście na studia zaoczne i do pracy, która zupełnie odbiega od kierunku, który wybraliśmy. Wiadomo, że za studia trzeba zapłacić więc często słyszę, że ktoś studiuje zaocznie a pracuje np. w kiosku, tylko po to by mieć pieniądze na studia.
  Myślę, że studia zaoczne to fajne rozwiązanie w przypadku, gdy pracuje się już w sektorze, który chociaż trochę jest powiązany z Naszym kierunkiem ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do pierwszej części, wszystko zależy od tego co studiujesz i jaka masz wiedzę. Mam pełno znajomych którzy skończyli tylko lic lub inżynier, ich wiedza życiowa i pasja była przewaga na rynku pracy nizli papier:) studia dzienne sa za darmo lub płatne prywatne, o zaocznych mówiłam, ze się płaci. Ja nie dałabym rady czasowo pracować na cały etat i studiować dziennie. Jeśli ktoś chce dorabiać w kawiarni to owszem, ale poważna praca na Cały etat nie jest do połączenia ze studiami dziennymi.

   Usuń